Sekrety skutecznej komunikacji – czy istnieje pojęcie jakości SMS-a?

Już ponad 25 lat użytkownicy urządzeń mobilnych wysyłają i odbierają SMS-y. Ta powszechna forma komunikacji tekstowej musi mierzyć się dziś z coraz silniejszą konkurencją ze strony komunikatorów on-line, lecz wciąż pozostaje najpopularniejsza – zarówno w komunikacji prywatnej, jak i biznesowej.

Od strony użytkownika końcowego jakość SMS-a jest mierzona w tylko jeden sposób – czy został doręczony, czy też nie. Od strony nadawcy istnieje natomiast szereg kryteriów, które decydują o jego jakości i tym samym skuteczności doręczenia zgodnie ze zdefiniowanym przez nadawcę celem biznesowym. W dzisiejszym świecie komunikacji warto postawić na najwyższą jakość wiadomości tekstowych, którą można precyzyjnie zdefiniować.

 

Czym jest jakość SMS-a?

pexels-photo-263593

Najlepsze wiadomości tekstowe charakteryzują się wysoką prędkością dostarczania i największą przepustowością wykorzystywanej sieci – dzięki temu można uzyskać wysokie prawdopodobieństwo doręczenia. Możliwa jest także wysyłka z wykorzystaniem różnego rodzaju nadawców – alfanumerycznego, short-code’u, czy też zwykłego numeru telefonu, a także tworzenie i skracanie linków w treści wiadomości.

Wiadomości SMS Direct Pro Plus obsługują wielosegmentowość, standard Unicode oraz komunikację dwukierunkową, zarządzalną poprzez zewnętrzne systemy nadawcy. Charakteryzują się także wysokim poziomem bezpieczeństwa (szyfrowanie 2048 bit TLS). Możliwe jest uzyskanie wartościowych dla biznesu, wiarygodnych raportów doręczeń.

Dzięki połączeniu najwyższej jakości SMS-ów z bezpieczną i funkcjonalną platformą, klienci mogą uzyskać efektywne narzędzie do masowej wysyłki wiadomości marketingowych z dostępną pełną analityką i raportowaniem, a także pożądaną przez klientów jakość operacyjnej komunikacji tekstowej.

 

Platforma SMS Comapi – uniwersalnie dostępna

network-sms

Współpraca z liderem masowych wysyłek SMS, posiadającym własną, globalną platformę komunikacyjną dla wiadomości tekstowych jest optymalnym wyborem dla biznesu. Dzięki zaawansowanej technologii i bezpośrednim umowom z operatorami klienci mogą uzyskać bezpieczną, dwukierunkową komunikację najwyższej jakości, docierającą do 156 krajów świata. W nowej wersji platformy komunikacyjnej, Comapi dostarcza m.in. następujące funkcjonalności:

Zarządzanie wysyłką kampanii SMS

 • Szybkie i skuteczne wysyłanie masowych wiadomości tekstowych;
 • Personalizacja wysyłanych wiadomości przy wykorzystaniu informacji z bazy danych klienta;
 • Personalizacja nadawcy wiadomości;
 • Szeroki zakres filtrowania i segmentacji wiadomości;
 • Zaawansowana analityka i raportowanie.

 

Autoryzacja rejestracji i logowania

 • Bezpieczna weryfikacja użytkownika kodem jednorazowym przy rejestracji lub logowaniu;
 • Uwierzytelnianie rejestracji jednorazowym hasłem (OTP), wysyłanym przez SMS;
 • Bezpieczeństwo przesyłanych danych dzięki 2048-bitowemu szyfrowaniu danych (TLS);
 • Weryfikacji poprawności oraz aktywności numerów telefonów z wykorzystaniem HLR.

 

 

Inteligentny routing wiadomości

 • Kompleksowe narzędzie do zarządzania komunikacją w ramach jednej platformy;
 • Skuteczne dostarczanie przypomnień, powiadomień i innych informacji przy wykorzystaniu SMS-ów oraz innych kanałów klienta;
 • Powiadamianie preferowanym przez klienta kanałem na podstawie udostępnionych danych kontaktowych, segmentacji dokonanej przez klienta oraz reguł zdefiniowanych w systemie.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości wysyłania SMS-ów najwyższej jakości, wejdź na www.comapi.pl.